ÇEKOOP-EDAKOM-EDAK ELELE.. E-ATIKLARI TOPLUYORUZ!


Elektrikli ve elektronik cihazlar günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda . Gelişen teknoloji ile beraber gün geçtikçe daha çok model piyasaya sürülmekte ve tüketim artmakta.Çoğumuzun,kullanım ömrü dolan elektrikli ve elektronik aletleri ne yapacağı ile ilgili fikri yok ve sonuçta insanlık artık, elektronik atık olarak bilenen yeni bir çöp türü ile karşı karşıya.Yine pek çoğumuz, bu atıkların da doğamız için ne kadar zararlı olduğunu bilmiyoruz. E- atıkların geri dönüşüm için toplanması ve içinde bulunan metallerin sağlıklı şartlarda geri kazanılması çevre ve insan sağlığı bakımında büyük önem taşıyor.Dünya genelinde e- atığın 30 40 milyon ton olduğu ve bunun 2 milyonun toplanabildiği,Türkiye’de ise 400 bin ton atık bulunmasına rağmen bu atığın sadece 5 bin ton civarı geri toplanabildiği bilinmekte.

ÇEKOOP olarak bizler EDAKOM ve EDAK'la işbirliğine girerek sizin e-atıklarınızın doğaya zarar vermeden toplanması ve geri kazanılması konusunda yeni bir projeye başladık. Günümüzde eczaneler teknik donanımlarını yüksek tutmak zorunda olan işletmeler. Her birimizin eczanesinde Bilgisayar parçaları,toner kartuş,kablolar ve yazıcılar gibi e-atığa dönüşen ekipmanlar bulunmaktadır.Evlerimizde ise kullanım ömrü dolan pek çok elektrikli alet oluyor.Hem bunları doğaya zarar vermeden ülke ekonomisine kazandırmak,hem de çevremizdeki hastaları e-atık konusunda bilinçlendirilerek, bu konuda çözüm üretmek amacıyla bu projeyi geliştirdik.

Böylece atık ilaç,atık pil,atık kağıt,bio poşetten sonra e-atıkların toplanması ile daha iyi ve yaşanabilir çevre konusunda beraberce çalışabileceğimize inanıyoruz! Tüm atıklarımızın toplanması ile ilgili toplama programımızı kısa sürede açıklayacağız. Daha sağlıklı çevre ve yaşanılabilir bir dünya için daha yapacak çok işimiz var...


01.09.2011    Önceki Sayfa
 
EDAKOM
      Tanıtım
      Foto Galeri
      Haberler
HİZMETLERİMİZ
      Proje ve İş Geliştirme
      Satınalma ve Satış
      Teknik Servis
      Kurumsal Sistem Destek
PROGRAM İNDİR
İK
İLETİŞİM
TEKNİK SERVİS PORTALI
E-POSTA

Edakom bir Edak Ecza Koop. Kuruluşudur. copyright © EDAKOM
 Şirketimize 0850 222 3356 (EDKM), 0850 222 1234- Teknik Destek numaralarından da ulaşabilirsiniz.